Μνημες DDR2 Βοηθεια
Καλησπερα παιδια.Εχω εναν υπολογιστη απο ενα ξαδερφακι μου το οποιο εχει 2 giga μνημη ram πανω
ddr2.Σας δινω τα στοιχεια του υπολογιστη απο το cpu-z για να μου πειτε ποιες μνημες να αγορασω και απο που.Θελω να του βαλω 8 giga οσο το δυνατον πιο γρηγορες.H μητρικη εχει 4 slot
  Απάντηση
μην με το θυμιζεις, γιατι θελω να βαλω τα κλαμματα Confused (θα γινω ΕΜΟ :D ) . εχω και εγω μηχανημα με ddr2 μνημες, και ψαχνω εδω και 1 χρονο και δεν βρισκω ΠΟΥΘΕΝΑ. οχι καινουριες-στοκ απο καταστηματα, ουτε καν μεταχειρισμενες απο χρυση ευκαιρια και τετοια δεν μπορω να βρω. δεν νομιζω οτι θα βρεις πουθενα δυστυχως.
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
DarkGoth, post: 29381, member: 1051 είπε κι ελάλησε:μην με το θυμιζεις, γιατι θελω να βαλω τα κλαμματα Confused (θα γινω ΕΜΟ :D ) . εχω και εγω μηχανημα με ddr2 μνημες, και ψαχνω εδω και 1 χρονο και δεν βρισκω ΠΟΥΘΕΝΑ. οχι καινουριες-στοκ απο καταστηματα, ουτε καν μεταχειρισμενες απο χρυση ευκαιρια και τετοια δεν μπορω να βρω. δεν νομιζω οτι θα βρεις πουθενα δυστυχως.

Αυτες εδω φιλε μου αξιζει τον κοπο να τις παρω θα κανουν στο pc

https://www.facebook.com/marketplace/ite...650049822/
  Απάντηση
βρηκες ddr2 ριμμακια; πως το καταφερες; δεν κανω πλακα, σοβαρα το λεω, γιατι εγω δεν μπορουσα να βρω πουθενα. δυστυχως δεν μπορω να δω το λινκ, γιατι ειναι φεισμπουκ (στο δικτυο μου εχω μπλοκαρει το φεισμπουκ):.
[Εικόνα: nofacebook.png]
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
DarkGoth, post: 29383, member: 1051 είπε κι ελάλησε:βρηκες ddr2 ριμμακια; πως το καταφερες; δεν κανω πλακα, σοβαρα το λεω, γιατι εγω δεν μπορουσα να βρω πουθενα. δυστυχως δεν μπορω να δω το λινκ, γιατι ειναι φεισμπουκ (στο δικτυο μου εχω μπλοκαρει το φεισμπουκ):.
[Εικόνα: nofacebook.png]

Εχει και στο best price
https://www.bestprice.gr/cat/2609/memory...800mhz&o=2
  Απάντηση
αχα, τωρα θυμηθηκα γιατι δεν βρισκω πουθενα εγω. θελω 4ρια ριμμακια (η δικη μου μητρικη εχει 2 slot και θελω 8GB αρα 2 4ρια ριμμακια). τα 4ρια ηταν ηδη «σπανια» και high end την εποχη του ddr2 και ηταν πιο ακριβα απο τα υπολοιπα. τα 2 4ρια ριμμακια πηγαιναν κατα μεσο ορο 120 με 150 ευρω, αλλα τοτε δεν θεωρουσα οτι τα χρειαζομανε και δεν πηρα ποτε δυστυχως. παντως τα πακετακια 2Χ2 που ειδα στο bestprice που εβαλες, καλες τιμες εχουν. με μητρικη με 4 slots παιρνεις 2 πακετακια των 2Χ2, και με 40-50 ευρω εχεις καθαρισει. παρτα, δεν θα εχεις θεμα. μια χαρα θα δουλεψουν
  Απάντηση
DarkGoth, post: 29381, member: 1051 είπε κι ελάλησε:μην με το θυμιζεις, γιατι θελω να βαλω τα κλαμματα Confused (θα γινω ΕΜΟ :D ) . εχω και εγω μηχανημα με ddr2 μνημες, και ψαχνω εδω και 1 χρονο και δεν βρισκω ΠΟΥΘΕΝΑ. οχι καινουριες-στοκ απο καταστηματα, ουτε καν μεταχειρισμενες απο χρυση ευκαιρια και τετοια δεν μπορω να βρω. δεν νομιζω οτι θα βρεις πουθενα δυστυχως.

Στο e-shop υπάρχουν κανονικά, όχι μόνο DDR2 αλλά και οι παλιότερες SDRAM DDR (1). Και σε μεγάλη ποικιλία και μάρκες μάλιστα, μέχρι και με ψήκτρες.

Το e-shop από ότι έχω καταλάβει, τα προϊόντα του δεν τα έχει αποθηκευμένα σε κάποια αποθήκη. Είναι σε επαφή με προμηθευτές, και άπαξ και ζητήσεις κάτι, σου λέει σε πόσες μέρες θα σου το φέρει. Ορισμένα τα έχει και τα παίρνεις σχεδόν άμεσα.

Στην χρυσή ευκαιρία ψάξε πιο αναλυτικά, θα βρεις.
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Βοήθεια με monitor mode! fouls 1 998 21.02.2013 03:57
Τελευταία Ανάρτηση: Spiros_G
  Βοήθεια για επιλογή Netbook.[Επιλύθηκε] Nikos 14 3.255 12.04.2012 21:33
Τελευταία Ανάρτηση: Nikos

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)