LG smart tv και remote control addon.
Δείτε ρε μάγκες αυτό το πρόσθετο στον chrome. Είναι εκείνο το κόκκινο στρογγυλάκι πάνω από το πράσινο πλαίσιο που φαίνεται ότι είναι κοντρόλ για τηλεόραση.

Για την ιστορία (για το σπασαρχ...σμα | Συγνώμη αλλά δεν μπορώ να είμαι λιτός και απέριττος στο λόγο, μου αρέσει να τα λέω ψιλοχαοτικά με πολλές σάλτσες)

Έψαχνα λύση για κοντρόλ της tv όπως έχω ήδη λίγα χρόνια τέτοιο πράγμα στο κινητό. Κυκλοφορεί η LG το smart share για windows το οποίο το είδα κάποια φορά σε win και δεν είχε και πολλές δυνατότητες αν θυμάμαι καλά. Λίγο καλύτερο ήταν δηλαδή από κάτι άλλα της σειράς που κυκλοφορούσαν "σαν σε πάγκους πανηγυριού". Άντε να στείλει κάνα γουτουμπικό βίντεο στην τηλεόραση, άντε να έχει κανένα σετ κουμπιών για χειρισμό ήχου  του βίντεο που στριμάρεται.

Στο ιντερνετ το μόνο που φαινότανε να αξίζει ήταν αυτό το πρόσθετο του chrome. Πήγα να βάλω τον chrome αλλά εδώ και χρόνια βγαίνει για 64μπιτες διανομές (άρα και επεξεργαστές) Εγώ 10 χρόνια μετά την αγορά του PC και με επεξεργαστή των 35-40 ευρώ (απλό διπυρηνάκι, Μάλλον λέγεται κάπως AMD || x 250 (τώρα γράφω δεν μπορώ να το δω ακριβώς),
ανακάλυψα λοιπόν πριν λίγους μήνες ότι μπορεί να πάρει και 64μπιτες ο δικός μου!

Άλλαξα όλες τις διανομές σε 64 (από το μούλτι μπουτ σύστημά που έχω (κι επιτέλους ξαναέβαλα Arch που γουστάρω και πέρσι-πρόπερσι είχε καταλήξει μόνο σε 64άρα υποστήριξη και την είχα βγάλει.

Έβαλα τελικά και τον chrome που ακόμα μου τη σπάει, αλλά συνηθίζεται σιγά σιγά.
Έβαλα και το πρόσθετο αυτό και πραγματικά είναι σαν το φυσικό (πλαστικό) τηλεκονρόλ τη τηλεόρασης. Δηλαδή έχει όλες τις λειτουργίες.

Το ερώτημα τώρα. 
Μπορώ να πάρω τον κώδικα και να το κάνω ανεξάρτητη εφαρμογή;

Δηλαδή ρε φίλε φτιάχνεις κάτι ωραίο, γιατί το φτιάχνεις για το chrome; Τέλος πάντων κατάλαβα ότι είναι πολύ δουλειά. Είχα πάρει θάρρος επειδή παλιά πείραζα κάτι αρχεία pyqt και άλλαζα τα screenlets του gnome2. Εδώ όμως έψαξα και είδα ότι παίζουν πολλοί φάκελοι με πολλά αρχεία μέσα. Περίμενα όμως το osarena να ξαναλειτουργήσει και το είχα απωθημένο να ρωτήσω.

Ξέρω βέβαια ότι ένας προγραμματιστής θα μπορούσε να το κάνει αυτό, να πάρει όλον τον κώδικα και απλά να αντικαταστήσει το μέρος εκείνο που λέει "Τρέχτο στον chrome" και να το κάνει "τρέχτο στο gtk ή το qt (λέω τώρα)".
Θα του έπαιρνε πολύ δουλειά; Δεδομένου ότι ο κώδικας είναι ήδη έτοιμος;
  Απάντηση
Για τον ίδιο λόγο, 
Μπορεί κανείς δει τι εντολές στέλνονται στο ρούτερ του; Αυτό που λέμε αιτήματα δηλαδή εντολές δεν είναι;
  Απάντηση
τι εννοεις αιτηματα στο ρουτερ. οι συνδεσεις που γινονται και τι δεδομενα «περιεχουν»; με μια tcpdump (τρεχει μονο με sudo και ισως να μην την εχεις καν, οποτε θα χρειαστει να την εγκαταστησεις) το βλεπεις πανευκολα αν τα δεδομενα αυτα δεν ειναι κρυπτογραφημενα. αν ειναι κρυπτογραφημενα θελεις stripping της κρυπτογραφησης πριν την tcpdump (αυτο δεν εχω ιδεα πως γινεται)
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
Ναι μωρέ, σκέφτηκα ότι άμα δω κάνα "Μπούμπούρου 192.168.1.4 αυτό και τ' άλλο"
Θα είναι προς την τηλεόραση και θα έχει αυτή κάνει κάποια ενέργεια. Θα δω τον κώδικα του πρόσθετου που θα έχει κάποια ονόματα μεταβλητών
και θα καταλάβω ότι είναι αυτό το αρχείο που με ενδιαφέρει. Μετά με το qt-creator θα κάνουμε ότι μπορούμε.
  Απάντηση
Τελικά τι λέτε; Είναι δύσκολο να αποκοπεί το πρόσθετο από τoν chrome και να γίνει ανεξάρτητο εφαρμογάκι;.
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Δυο καλοφτιαγμένα ενήλικα addon για το KODI [XBMC] Pareisaktos 0 3.441 10.08.2015 19:11
Τελευταία Ανάρτηση: Pareisaktos
  Ένα κορυφαίο addon με ενήλικες ταινίες από την Ιαπωνία στο KODI [XBMC] Pareisaktos 0 2.425 31.07.2015 18:46
Τελευταία Ανάρτηση: Pareisaktos

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)