Xiaomi Redmi note 4x root
Καλήμερα μάγκες, δε περίμενα ότι θα ήτανε τόσο παίδεμα και μετάνιωσα που αγόρασα εκείνη τη μαλακία που λέγεται Xiaomi redmi note 4x. Ξεκλείδωσα το bootloader και τώρα δε μπορώ να κάμω root. Δε φαίνεται να αποδίδει κάποιο αποτέλεσμα τίποτα. Έχω και αγορασμένες εφαρμογές όπως το greenify και titanium backup και δε μπορώ να τις αξιοποιήσω. Ειδικά το greenify χωρίς root στα Xiaomi έχει γίνει άχρηστο. Γαμώ τη Xiaomi και τις ενημερώσεις της.Κινεζιες και μαλακιες. Άμα σκαμπάζει κανείς από Xiaomi και τέτοια ας μου δώσει μία χείρα βοηθείας.
Άσε και το άλλο, το youtube μας βομβαρδίζει με διαφημίσεις κάθε δυο λεπτά και θέλω να τις μπλοκάρω και δε μπορώ επειδή η ηλίθια Xiaomi μας τα έχει κάνει τούμπανο.Άμα εφαρμόσει κι αυτό που λέει η Google ότι δηλαδή θα βάζει διαφημίσεις ενός λεπτού χωρίς επιλογή διακοπής ζήτω που καήκαμε μετά
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
Για μελλοντικές αγορές, πρώτα θα ψάχνεις αν η συσκευή μπορεί όντως να κάνει αυτό που θέλεις (όταν θα την αγοράσεις, όχι αν μπορούσε να το κάνει  παλιότερα) και μετά θα δίνεις τα ωραία σου λεφτάκια. Κατά προτίμηση σε εταιρείες που συμπεριφέρονται καλά αλλά αυτό είναι δικό σου θέμα.

Δε μας λες τι έχεις δοκιμάσει όμως.

Επίσης, απόφυγε εφαρμογές που λένε ότι βελτιώνουν το χρόνο ζωής της μπαταρίας. Κακό κάνουν, όχι καλό. Η μπαταρία χάνει φόρτιση σταδιακά για λόγους που έχουν να κάνουν με το υλικό της κι αυτό είναι κάτι που δε μπορεί να το σταματήσει καμία εφαρμογή σε επίπεδο software. Ίσα-ίσα που συνήθως αυτές προκαλούν περίεργους κύκλους αποφόρτισης και συμβάλλουν στο να έρθει πιο γρήγορα το τέλος ζωής της μπαταρίας.
Το άπλυτο κορμί το πλένεις. Καθαρίζει. Η βρόμικη ψυχή πώς πλένεται;
  Απάντηση
που έχεις κολλήσει ακριβώς ; θες να μας πεις ποιά βήματα ακολούθησες;
  Απάντηση
(08.09.2018 11:44)mikeius666p είπε κι ελάλησε: Άσε και το άλλο, το youtube μας βομβαρδίζει με διαφημίσεις κάθε δυο λεπτά και θέλω να τις μπλοκάρω και δε μπορώ επειδή η ηλίθια Xiaomi μας τα έχει κάνει τούμπανο.Άμα εφαρμόσει κι αυτό που λέει η Google ότι δηλαδή θα βάζει διαφημίσεις ενός λεπτού χωρίς επιλογή διακοπής ζήτω που καήκαμε μετά

εγω εχω βρει τροπο να απαλλαγω απο τα διαφημιστικα εκτρωματα, και ειναι πανευκολο. λογικα θα δουλευει και σε browser κινητου μιας που ειναι απλα ενα εντελως απλο και μικρουλι iframe. θα στο γραψω να το δοκιμασεις... λοιπον...

ανοιγεις εναν οποιονδηποτε text editor εχεις και χρησιμοποιεις (τον πανισχυρο vim με τους μπλε και πρασινους κοκκους). και πατας να δημιουργησεις ενα κενο αρχειο κειμενου και μεσα γραφεις αυτα εδω αποκατω:.

Κώδικας:
<iframe src="https://www.youtube.com/embed/?listType=playlist&playlist=ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ" frameborder="0" width="100%" height="100%" controls="1"></iframe>

το «ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ» ειναι μια τυχαια σειρα αριθμων και γραμματων στο τελος του λινκ του βιντεο που θελεις να δεις (ειναι το μονο σημειο που θα αλλαζεις. ολο το υπολοιπο μαρκουτσι θα μενει ιδιο) . κανεις copy δηλαδη το λινκ το κανεις paste μετα το «playlist=» και σβηνεις οτι υπαρχει αναμεσα στο «playlist=» και στο «ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ»

αυτο το πραγμα το κανεις save με οποιο ονομα θελεις, π.χ. «youtube-no-ads», η, οτι αλλο σχετικο για να το βλεπεις και τι ειναι και το βαζεις καπου βολικα να το βρισκεις ευκολα. οταν θελεις να δεις βιντεο απλα κανεις copy το λινκ του στο iframe, το σωζεις ξανα (με το ιδιο ονομα προφανως) και το ανοιγεις στον browser (γραφεις στη μπαρα διευθυνσεων την τοποθεσια που εχεις το αρχειακι)

αν το εχεις φτιαξει σωστα θα βλεπεις το βιντεο μονο του κατι δηλαδη σαν αυτο:.

ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  root και αλλαγη rom σε xiaomi mi3 blackm76 5 1.802 12.02.2015 18:19
Τελευταία Ανάρτηση: blackm76
  Root Alcatel One Touch Fire E jemadux 6 2.180 05.12.2014 23:11
Τελευταία Ανάρτηση: jemadux
  H Xiaomi Πουλά 100.000 Smartphοnes Των $130 Μέσα Σε 90'' georgezaf 0 955 14.08.2013 15:55
Τελευταία Ανάρτηση: georgezaf
  Tα νέα χαρακτηριστικά του Galaxy Note II [video] apache 0 640 02.09.2012 10:11
Τελευταία Ανάρτηση: apache
  Desire Z ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ROOT george zouzounis 4 1.033 10.02.2012 16:09
Τελευταία Ανάρτηση: Stefanos N.

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)