Προγραμμα windows σε Linux γινεται;;;
Καλησπερα στο φορουμ.θα ηθελα την γνωμη σας αν και φοβαμαι λιγο για την απαντηση γιατι ισως να ψιλιαζομαι τι θα μου πειτε και δεν θα μου αρεσει.ψιλοκαταλαβατε απο τον τιτλο οτυ θεματος απλα για να γινω πιο κατανοητος θα σας πω οτι τωρα τελευταια εχω βολευτει με μια διανομη που βασιζεται στο ubuntu και θελω να βαλω τον υπολογιστη στη δουλεια γιατι μου χρειαζεται εκει.θα τρεχει μονο ενα συγκεκριμενο προγραμμα ολη την ωρα και θελω να μαθω αν γινεται με καποιο τροπο να τρεξει σε linux.για παραδειγμα κατι wine που πηρε το αυτι μου ισχυει η μπα;
Για να πω την αληθεια αφου μου αρεσε η διανομη που χρησιμοποιω ελεγα να την κρατησω στον υπολογιστη της δουλειας και να γλυτωνα φυσικα τα λεφτα που θα επρεπε να δωσω για windows μιας και δεν τα δουλευω πλεον και ειναι κριμα να σκασω λεφτα μονο και μονο για ενα προγραμμα που θελω.τι λετε;
  Απάντηση
Ναι ισχυει για το wine αλλα δες και καποιες αλλες εφαρμογες με τις οποιες τρεχεις προγραμματα των windows σε linux...Κανε μια αναζητηση στο blog εχει αρκετα αρθρα για το wine...
[Εικόνα: archlinux_banner.png]
  Απάντηση
Για το wine ό,τι σου είπε ο apache...

Παράθεση:Για να πω την αληθεια αφου μου αρεσε η διανομη που χρησιμοποιω ελεγα να την κρατησω στον υπολογιστη της δουλειας και να γλυτωνα φυσικα τα λεφτα που θα επρεπε να δωσω για windows μιας και δεν τα δουλευω πλεον και ειναι κριμα να σκασω λεφτα μονο και μονο για ενα προγραμμα που θελω.τι λετε;

Αυτός είναι και ένας σημαντικός λόγος (όχι όμως ο σημαντικότερος) που χρησιμοποιούμε Linux. Το ό,τι δεν είναι απαραίτητο να πληρώνουμε μια εταιρία που πουλάει το *προϊόν* της (εδώ τα γουίν), ενώ μπορούμε να το έχουμε δωρεάν, και πολλές φορές "καλύτερο" (πάλι αναφέρομαι στα γουίν).

Πες όμως και ποια διανομή επέλεξες, επειδή είναι καλό να ξέρουμε ποια σε κέρδισε ή "βόλεψε". Το ποιο πιθανό είναι να έχει παρουσιαστεί και από το oserena! Για να μην πω το προφανές (Mint Linux) θα πω πως έχεις ZorinOS;;; To βρήκα ή όχι... :p
[SIZE=2]#[SIZE=2] Αν το Θέμα-Πρόβλημα που δημιουργήσαμε [SIZE=2][B][I][SIZE=2][Λύθηκε], παρακαλώ ενημερώνουμε για να σημειωθεί στον τίτλο.[/I][/B]
[SIZE=2]# Δεν 2,3,..πλο-ποστάρουμε για λόγους οικονομίας του forum, παρά επεξεργαζόμαστε την τελευταία δημοσίευσή.
[SIZE=2]# Για παράθεση κώδικα και εντολών χρησιμοποιούμε το κουμπάκι Code.
[SIZE=2]# Τα παραπάνω δεν είναι υποχρεωτικά, αλλά βοηθάνε στη διαχείριση της σελίδας.
  Απάντηση
Συγνωμη που ημουν λιγο εκτος αυτες τις μερες αλλα να μαι παλι.Ευχαριστω για την αμεση απαντηση απλα ελεγα μηπως το wine εχει για παραειγμα καποιους περιορισμους ή εχετε να προτεινεται καποιο αλλο αλλα ενταξει το αρθρο του OSarena με καλυψε μπορω να πω.μενει μονο η δοκιμη.
Σωστα με πιανεις φιλε Spiros_G και η αληθεια ειναι πως οτι μαθαινω για Linux ειναι απο το Osarena.Ειναι η μοναδικη πηγη που εμπιστευομαι για ενημερωση και θα ηθελα να πω ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια για αυτο που κανουν.Χρησιμοποιω τη διανομη Revamp Linux που βασιζεται απ οτι ελεγε στο ubuntu 11.10 αν δεν κανω λαθος.παντως καλα το ψιλιαστηκες γιατι ψηνομαι αγρια να δοκιμασω το mint 12.Απλα βολευτικα γιατι ειναι λιγο και eyecandy που λεμε.
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Πρόγραμμα μετάφρασης γλώσσας στο Linux Mint mikeius666p 3 1.259 31.01.2017 02:59
Τελευταία Ανάρτηση: debianass
  πρόγραμμα έκδοσης κοινοχρήστων sokel 9 5.980 01.11.2016 16:45
Τελευταία Ανάρτηση: Giorgo-anes
  Δυνατό πρόγραμμα για δίσκους dirosis 20 1.858 23.05.2016 17:15
Τελευταία Ανάρτηση: dirosis
  Γίνεται Συντήρηση στα Linux; nith1717 10 2.281 25.02.2016 19:35
Τελευταία Ανάρτηση: nith1717
  Επαγγελματικο προγραμμα για επεξεργασια video ? karanik 6 2.442 23.09.2012 11:38
Τελευταία Ανάρτηση: kami84gr

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)