Πως θα διαγράψω κάθε τι που έχει σχέση με το Lubuntu [Λύθηκε]
Είχα εγκαταστήσει το Lubuntu-desktop και τώρα θέλω να διαγράψω κάθε τι έχει σχέσει με το lubuntu μερικά τα έκανα αλλά έχει πολλές εφαρμογές γίνεται να τα διαγράψω όλα με έναν τρόπο;
  Απάντηση
Nαι, άνοιξε το Κέντρο Λογισμικου Ubuntu, στο πεδίο αναζήτησης, γράψε: Lubuntu και τικαρε όσα θες να διαγράψεις, ωστε να το κάνεις μαζικά.
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
αυτό έκανα αλλά στο lubuntu desktop έχει 20-30 εφαρμογές τις επέλεξα για απεγκατάσταση 2-3 κάθε φορά(γιατί όλες μαζί κόλλαγε) και όταν άνοιξα πάλι το κέντρο λογισμικού ήταν εκεί....
  Απάντηση
Εγκατέστησε τον διαχειριστή πακέτων Synaptic (από το κέντρο λογισμικού ubuntu) και χρησιμοποίησε αυτόν για να κάνεις αυτό που θες. Είναι σταθερότερο από το κέντρο λογισμικού.
[SIZE=2]#[SIZE=2] Αν το Θέμα-Πρόβλημα που δημιουργήσαμε [SIZE=2][B][I][SIZE=2][Λύθηκε], παρακαλώ ενημερώνουμε για να σημειωθεί στον τίτλο.[/I][/B]
[SIZE=2]# Δεν 2,3,..πλο-ποστάρουμε για λόγους οικονομίας του forum, παρά επεξεργαζόμαστε την τελευταία δημοσίευσή.
[SIZE=2]# Για παράθεση κώδικα και εντολών χρησιμοποιούμε το κουμπάκι Code.
[SIZE=2]# Τα παραπάνω δεν είναι υποχρεωτικά, αλλά βοηθάνε στη διαχείριση της σελίδας.
  Απάντηση
οκ ευχαριστώ
  Απάντηση
Υπάρχει ακομα το αποθετήριο γι' αυτό στα εμφανίζει στο ΚΛ.
Λογικά σήμερα που θα ξαναμπηκες στο σύστημα σου, δεν θα υπαρχουν πια στο μενού σου.
μπορούν να διαγράφουν & με μια εντολη μα ίσως σου φύγουν & καποιες libs του Gnome, οποτε δε στη δίνουμε αυτή.
Κατά τ' άλλα σωστό αυτό που σου είπε και ο Ορέστης.
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
Δες και αυτό αλλά πρόσεξε γιατί στο τέλος τις cl έχει την εντολή για εγκατάσταση gnome .
https://www.psychocats.net/ubuntu/puregnome
  Απάντηση
constantinos, post: 4235, member: 6 είπε κι ελάλησε:μπορούν να διαγράφουν & με μια εντολη μα ίσως σου φύγουν & καποιες libs του Gnome, οποτε δε στη δίνουμε αυτή.
Κατά τ' άλλα σωστό αυτό που σου είπε και ο Ορέστης.

chrisb, post: 4250, member: 167 είπε κι ελάλησε:Δες και αυτό αλλά πρόσεξε γιατί στο τέλος τις cl έχει την εντολή για εγκατάσταση gnome .
https://www.psychocats.net/ubuntu/puregnome

Χαχα , νομίζω πως αυτή την εντολή εννούσε ο Κωνσταντίνος . Το νου σου με αυτή την εντολή Ορέστη.
Πιο αξιόπιστο μου φαίνεται το Synaptic που αναφέρει ο Spiros_G .
Παράθεση:Notebook : Acer Aspire 5733 Intel Core i3 380M ┃4GB Ram(DDR3)┃Intel integrated HD┃WD 320GB
Λειτουργικά : Ubuntu 12.04 (64bit) Arch Linux (64bit)
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Lubuntu πρόβλημα μετα απο αναβαθμιση 14.04 σε 16.04 chrisinux 4 1.176 06.12.2016 17:30
Τελευταία Ανάρτηση: chrisinux
  Γιατί το Linux όπως παρουσιάζεται σήμερα δεν έχει μέλλον asinoro 6 1.390 07.09.2016 11:17
Τελευταία Ανάρτηση: asinoro
  Πρόβλημα με εγκατάσταση lubuntu karousaras 9 1.324 28.05.2016 23:04
Τελευταία Ανάρτηση: Pragma_linux
  Πρόβλημα με εγκατάσταση Lubuntu Dimars1981 7 1.194 12.03.2014 16:26
Τελευταία Ανάρτηση: Dimars1981
  Δεν μπαινει στα Lubuntu προβλημα ggiannako84 6 602 05.08.2013 23:10
Τελευταία Ανάρτηση: constantinos

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)